Kontaktpersoner

 

Direktion 

       
           
  Claus Jensen   Torben Viby   Kontaktpersoner Carsten Laursen
  Adm. Direktør


Claus Jensen

T:  +4563955603
M: +4520114685 
E:  claus@amv.dk
 

Salgsdirektør

 

Torben Viby

T :  +4563955602
M : +4520254197
E :  torben@amv.dk 

  Produktionsdirektør


Carsten Laursen

T:  +4563955606
M: +4561558910
E:  carsten@amv.dk

 

  

 

Salg og Marketing

       
  Torben Viby   Kontaktpersoner Finn Pedersen
 

Salgsdirektør

 

Torben Viby

T:  +4563955602
M: +4520254197
E:  torben@amv.dk



 

Salgsingeniør

 

Finn Pedersen
T: 
 +4563955601
M: +4531455858

E:  finn@amv.dk
 

 

 

 

Produktion og service 

       
  Kontaktpersoner Carsten Laursen   Ole Andersen
  Produktionsdirektør

Carsten Laursen
T:  +4563955606
M: +4561558910
E:  carsten@amv.dk

 

Teknisk assistent

Ole Andersen

T:  +4563955600
M: +4520618611
E:  ole@amv.dk

 

 

 

Konstruktion

                 
      Christian Øllegaard   Kontaktperson Berith Monrad      
 

Konstruktionsingeniør

 

Christian Øllegaard

T:  +4563955605
M: +4540533155 
E:  christian@amv.dk

  Konstruktør

Jan Olsen

T:   +4563955608
M:  +4540986610
E:  jan@amv.dk
 

Konstruktør

 

Berith Monrad
T:  +4563955607
E:  berith@amv.dk

 

Konstruktør

 

Keld Dinesen
T:  +4563955610

M: +4523363130
E:  keld@amv.dk

 

 

 

 

 

Administration

       
  Claus Jensen   Kontaktpersoner Lotte Jacobsen
  Adm. Direktør

Claus Jensen

T:  +4563955603
M: +4520114685 
E:  claus@amv.dk

 

Økonomichef

 

Lotte Jacobsen
T:
  +4563955600
E:   lotte@amv.dk

 

 

AM Toolings mission

Indenfor vores kompetenceområde, som er fremstilling af værktøjer indenfor snit, buk, optræk og bearbejdning, vil vi forsyne vores kunder med kvalitetsværktøjer, der hjælper dem til værditilvækst og øget konkurrenceevne.

Aktuelt

Euroblech 2018

23-10-2018

AM Tooling udstiller på Euroblech 2018

Læs mere

AM Tooling udstilller i Hannover

02-03-2018

AM Tooling udstilller på årets Industrial Supply 2018 i Hannover

Læs mere

Udvidelse af konstruktionskapaciteten

01-03-2018

AM Tooling har med virkning fra 1. marts 2018, ansat Peter Eskelund

Læs mere

1. Your cookie settings
Functional cookies, Marketing and tracking
Cookies that give us the ability to analyse the way the website is being used, so we can measure and adjust, to improve our website for our visitors. And so we can use cookies to show you adds that are relevant to your interests.
 All

Necessary cookies
Cookies That are necessary for the functionality of the page.
 Necessary


2. This page uses cookies
A cookie is a small text file, that hides on your computer, to be able to see what happens during your computer, and to be able to recognize your computer.
A cookie only contains text, and is not a program and does not contain a virus.

3. Reasons for cookies on our website:
Cookies are needed for a website to properly work. Cookies also help to give an idea about your visit, so we can optimize and specify our website to fit your needs and interests.

4. This is how you delete your cookies
aboutcookies.org


5. List with cookies used on this page:
NamePurposeProviderExpires

We use cookies to analyse our trafic, and improve our content and commercials. Get more information

Accept this cookie Find out more